Вибір фурнітури

Коли йдеться про вхідні металеві двері, ми собі уявляємо дверне полотно з ручкою, вічком, ланцюжком, доводчиком і природно із замками. Перераховані вище аксесуари називаються «фурнітурою». Відбулася ця назва від французького слова fourniture, яке означає різні допоміжні матеріали в будь-якому виробництві.

Вхідні двері — це візитна картка будь-якого інтер’єру, а фурнітура — однозначно важлива його частина. Інтер’єр кожного офісу, будинку або квартири починається з вхідних дверей, які певною мірою представляє його господаря. Сучасна стилістика — це гармонійне поєднання вишуканості та суворості.

Фурнітура для бронедверей має різноманітність матеріалів різних кольорів та якості, яка обов’язково прикрасить інтер’єр кожного житла. День у день ми десятки разів стикаємося з ручкою та дверними аксесуарами і ці обов’язкові деталі можуть стати зворушливими, на яких зупиняється погляд. У цьому розділі ми не розповідатимемо про замки, оскільки ця тема досить велика і складна. На нашому сайті цій темі присвячено окремий розділ, а про решту написано нижче.

Дверні ручки

Незамінним елементом дверей є ручки. Без них просто неможливо уявити використання самих дверей. При виборі ручок найважливішими критеріями є їх дизайн та функціональність. На українському ринку представлений широкий асортимент, що дозволяє підібрати ручки потрібної форми, матеріалу та кольору. За своїм призначенням ручки можна поділити на: ручки для дверей будинку, квартир, ручки для міжкімнатних дверей та ручки для аварійних виходів, пожежних дверей тощо. Для вхідних дверей передбачені ручки зі спеціальними накладками, що перешкоджають злому циліндра замка.

Засувки

Засувки, а також клямки призначені для утримування, замикання, фіксування дверей у певному необхідному положенні. Ланцюжки — це гарний засіб від непроханих гостей. Дверний ланцюжок — це пристосування, за допомогою якого можна відкрити вхідні двері на певну безпечну відстань. Встановлений ланцюжок на вхідні двері обмежує розмір отвору, що відкривається, таким чином, щоб убезпечити від вторгнення. Кріпляться вони досить просто і легко. До одвірка кріпиться корінний блок, а рейка-полоз — на полотно дверей навпроти, таким чином, щоб ланцюжок трохи провисав у закритому стані дверей.

Глазки

Дверне вічко є оптичним приладом, який призначений для огляду певного простору без необхідності відчинення дверей зсередини приміщення. Вхідні металеві двері служать для захисту будинку від непроханих відвідувачів. А вічко дає можливість побачити тих, хто знаходиться за дверима. Головною характеристикою дверного вічка є кут огляду. Найкращим є той, у якого більший кут огляду. Найбільший кут огляду — 180 °, а найменший кут огляду — близько 120 °. Діаметри очей та довжина бувають різні, а оптика скляної чи пластмасової. «Тіло» дверного вічка може бути металевим або пластмасовим. Металеве вічко зі скляною оптикою буде довше. Такі очі дуже надійні, але й найдорожчі.

Дверні доводчики

Призначенням дверних доводчиків є керування зачиненням та відчиненням дверей. Доводчик — пристрій для примусового плавного закривання дверей. Цей спеціальний пристрій також потрібний для дверей з електрозамками. Клапани доводчика забезпечують достатню швидкість закривання дверей, а плавність ходу досягається використанням гідравлічного демпфування. Існують різні моделі доводчиків, що відрізняються конструктивними особливостями та призначені для вхідних дверей різної маси, розміру та призначення.

Броненакладки

Броненакладки — це захисний пристрій, виготовлений з твердого сплаву з шайбою, яка обертається. Вони призначені для захисту циліндра із зовнішнього боку дверей. Існує два типи броненакладок: накладні (KALE та CISA) та врізні (MOTTURA). Накладна броненакладка притягується двома гвинтами, які проходять до зовнішнього аркуша дверей через корпус замка. Спосіб установки врізної броненакладки складніший: прорізається в зовнішньому аркуші дверей отвір діаметром розміру броненакладки, потім утоплюється вона у двері до упору до замку, і після цього двома гвинтами кріплення стягується зсередини. Такі броненакладки краще захищають циліндри, тому що їх неможливо збити кувалдою. Місця кріплення гвинтів знаходяться під зовнішнім сталевим листом.